Головна » Файли » конспекти занять » наші вправні пальчики

Конспект заняття для дітей старшої групи по ознайомленню з народним декоративним мистецтвом і аплікації із тканини на тканині «Гарна хустк
21.09.2015, 21:32

Конспект заняття для дітей старшої групи

по ознайомленню з народним декоративним мистецтвом

і аплікації із тканини на тканині «Гарна хустка»

Програмний зміст:

Продовжувати знайомити дітей з народними промислами (павлово - посадські хустки). Учити становити декоративну аплікацію на основі народного мистецтва. Закріплювати знання дітей про елементи й правила розташування візерунка на хустках. Вправляти дітей в аплікації із тканини на тканину. Учити виконувати роботу колективно. Виховувати чуйне, добре відношення, бажання допомогти, зробити приємне.

Збагачення й активізація словника:

Квітковий візерунок, гірлянди квітів, пишні букети, бахрома, лукаві вічка; серпанкові, парчеві хустки, ручна набійка.

Устаткування:

Хустка біла з бахромою, але без малюнка, підношення, ножиці, клей ПВА, кисті, серветки, шматочки накрохмаленої тканини із зображенням квітів і листів, лялька Галя, оформлення павлово - посадскими хустками.

Попередня робота:

Розглядання альбому «Росіяни шалі», гра в мозаїку, аплікації із тканини на інші теми: «Гарний букет», «Фіранки на вікно», «Жар-птиця».

Хід заняття:

Діти заходять у групу, здороваються з гостями. Вихователь: Діти, подивитеся, яка в нас сьогодні ошатна група, а прикрашена вона гарними хустками. Послухайте невеликий вірш про хустку:

На білому тлі гарні троянди,

Лілії, маки, ромашки, проліски.

Ними зав'язані дівочі голови.

Вічка лукаві, личка ніжні.

За старих часів усе жінки на Русі носили хустки. Їх або просто накидали на голову або плечі, або зав'язували вузлом під підборіддям. Хустки були шовкові, серпанкові, парчеві, прикрашені по кутах або по всьому полю квітковим візерунком. Хустка - супутник жінки протягом всього її життя. Він завжди вважався кращим подарунком. На всю Росію славилися, та й зараз славляться павлово - посадскі хустки. У підмосковному місті Павловом Посаді дотепер триває самобутня традиція ручної набійки хусток. Основне достоїнство цих виробів - у нарядності пишних і різноманітних візерунків з букетів яскравих троянд або гірлянд на чорному, червоному, білому або іншому тлі, завершуються бахромою. Діти розглядають хустки, діляться враженнями.

- Діти, подивиться яка у нас тут хустка. Діти підходять до столу, де лежить хустка без візерунка й розглядають її.

- Яка хустка? Чого на ній не вистачає? Як розташовується візерунок на хустці? Звучить російська народна музика (голосно), входить лялька Галя (поступово музика затихає). Здрастуйте, діти. Які ви ошатні, як красиво у вас у групі. Мене кличуть Галя. А вас як кличуть? (діти називають свої імена). Вихователь: Галя, а чому Ви така смутна? Може з вами щось трапилося? Галя: Лихо в мене, втратила я свою нову хусточку, ніде не можу його знайти. Ви не бачили мою хусточку. Він такою голубой з гарними квітами. Вихователь: Ні, Галя в нас багато хусток, але твоєї немає. А хочеш ми тобі зробимо нову, гарну хустку.

- Дуже хочу! - Тоді побудь із нами, подивися, як ми працюємо. Діти, давайте зробимо в подарунок ляльці Галі гарну хустку. Діти сідають за столи.

Пальчиковая гімнастика «Давай подружим пальчики»

- Дружать у нашій групі дівчатка й хлопчики - (пальці рук з'єднуються в замок).

- Ми з тобою подружим маленькі пальчики - (ритмічне торкання пальців обох рук).

- Раз, два, три, чотири, п'ять- (почергове торкання однойменних пальців, починаючи з мізинців)

- Починай уважати знову

- Раз, два, три, чотири, п'ять- (почергове торкання однойменних пальців, починаючи з більших пальців)

- Ми закінчили вважати (руки долілиць, струснути руками).

Вихователь звертає увагу на поставу й нагадує про техніку виконання аплікації. У процесі виконання роботи звучить тиха музика. У міру виконання завдання діти підходять і виконують аплікацію на хустці. Коли хустка готова, діти підходять до столу й проводиться аналіз. Діти діляться своїми враженнями. Вихователь говорить, що із квітів, що залишилися, у вільний час зробимо фартух Галі й скатертину для ляльок. Запрошують Галю:

- Галя, іди подивися яка хустка гарна вийшла, прийми її в подарунок.

Галя хвалить дітей, говорить, що ця хустка краща колишньої, і що буде вона її носити по святах. Вихователь пропонує дітям хоровод «Галя по садочку ходила». Лялька Галя дякує, прощається й іде.

 

Категорія: наші вправні пальчики | Додав: ^^((malihisenta))^^
Переглядів: 2615 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar