Головна » Файли » конспекти занять » Логіко - математичний розвиток .

Конспект заняття «Число і цифра 3.
17.09.2015, 22:15

 

 

Конспект заняття

 

Конспект заняття «Число і цифра 3. Утворення та склад числа 3. Геометричні фігури»

Мета заняття:

познайомити з цифрою і складом числа 3;

- закріпити геометричні фігури;

- вчити розчленовувати складну геометричну фігуру на прості;

- вчити знаходити цифру 3 серед безлічі інших цифр;

- розвивати дрібну моторику рук шляхом ліплення предметів з солоного тіста.

Матеріали та обладнання:

Демонстраційний: казковий герой Чебурашка, картинка із зображенням світлофора,картинки з геометричних фігур (ялинка, будиночок, ведмедик), геометричні фігури, цифри, солоне тісто, кольоровий картон.

Роздатковий: цифри, геометричні фігури, солоне тісто, кольоровий картон.

 

Хід заняття:

  1. Організаційний момент
  2. . Діти, сьогодні до нас  гості приходить казковий герой, а який – ви мені скажете, коли  прослухаєте пісню .

(Звучить пісня про Чебурашку)

Ви здогадалися, хто прийшов до нас у гості?  (Чебурашка.)

2. Знайомство з цифрою і складом числа 3.

Чебурашка пропонує дітям назвати цифри, що стоять на дошці (діти називають 1, 2, ).

Загадка:

У нього очі кольорові,

Не очі, а три вогню.

Він по черзі ними

Зверху дивиться на тебе.

(Світлофор.)

Виставляється картинка з зображенням світлофора.

  • . Скільки всього вогнів? На яку геометричну фігуру вони схожі? (Відповіді дітей).

Виставляється цифра 3.

Перші цифри – дві сестри.

Ось і третя цифра 3.

Трійку, третій із значків,

Складено із двох гачків.

 

Діти пишуть цифру три в повітрі. Потім знаходять її у себе на столі і показують її Чебурашці.

- А як же ми отримали число 3? (1 вогник +1 вогник +1 вогник).

Вивчимо скоромовку про цифру 3.

Скоромовка

Три ворони на дорозі,

Три сороки на березі,

Три ворони чорнобокі,

Три сороки білобоки.

  • Порахуйте каченят на картинці.

 

- Скільки зустрілося друзів?

 

3. Фізкультхвилинка Раз, два, три».

Раз - зігнутися, розігнутися,

Два - нагнутися, потягнутися.

Три - в долоні, три бавовни,

Головою три кивки.

4. Вчити розчленування складну геометричну фігуру на просту.

Виставляються геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник).

Діти їх називають.

Потім виставляються картинки із зображенням предметів з геометричних фігур.

- З яких геометричних фігур складається будиночок?

- Ялинка?

Ведмедик? (Відповіді дітей).

- Скільки всього картинок у нас?

- Скільки вогнів у світлофора? (Відповіді дітей).

5. Розвиток дрібної моторики рук шляхом ліплення предметів з солоного тіста.

За зразком дітям пропонується виліпити цифру 3 з солоного тіста.

6. Підсумок заняття.

Виставка готових робіт.

Категорія: Логіко - математичний розвиток . | Додав: ^^((malihisenta))^^
Переглядів: 9127 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar